Czy pakiet medyczny dla firm to dobry wybór?

Kupno pakietu medycznego jest alternatywą leczenia w publicznej służbie zdrowia. Za ustaloną opłata możemy skorzystać z wybranych wizyt u lekarzy, zabiegów czy badań.
Wiele placówek medycznych oferuje swoje usługi na rynku prywatnej opieki zdrowotnej. Korzystne dla pracowników pakiety medyczne dla firm, jakie nasz pracodawca nam proponuje, to nic innego jak grupowe ubezpieczenia zdrowotne.

Wybierając pakiet ochronny, powinniśmy zdecydować się na taki, który będzie nam potrzebny. Porównujemy oferty z kilku firm medycznych i wybieramy ten, który będzie dla nas najkorzystniejszy.

Na terenie kraju wiele placówek oferuje swoje usługi. Powszechność tych firm staje się konkurencyjna i przekłada się na lepszy i szybszy dostęp do wykwalifikowanych specjalistów i badań diagnostycznych.

Dzięki pakietom dla firm pracownicy zyskują kompleksową opiekę lekarza pierwszego kontaktu, stomatologiczną szpitalną, rehabilitacyjną ambulatoryjną czy diagnostyczną. To najbardziej pożądany bonus dla pracowników. Dla wielu pakiet ochrony zdrowia ma duże znaczenie przy podjęciu decyzji o pracy.

Pakiety medyczne dla pracowników

Ważnym walorem takiego ubezpieczenia jest możliwość dopisania członków rodziny do pakietu.

Pracodawca też zyskuje, może te wydatki zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. On również dostanie benefit w postaci zmniejszonej absencji chorobowej swoich podwładnych.

Obecnie poza możliwością standardowej wizyty w gabinecie bardzo ważnym aspektem jest możliwość skorzystania z telemedycyny.

W wyborze pakietu medycznego powinniśmy sprawdzić, czy do naszej porady za pośrednictwem telefonu czy internetu jest dołączona dokumentacja medyczna , która daje możliwość podglądu historii choroby.

W wielu przypadkach połączenie telemedyczne umożliwia uzyskanie porady medycznej między innymi omówienie wyników badań, czy wypisanie e-recepty.
Ubezpieczający nas podmiot współpracuje z prywatnymi placówkami i jeżeli w miejscu naszego zamieszkania nie ma dostępnej przychodni, dostaniemy zwrot kosztów leczenia czy badania.

Przy wyborze pakietu medycznego trzeba dokładnie zapoznać się z ofertą. Powinniśmy wziąć pod uwagę ilość lekarzy specjalistów, z czym wiąże się opłata. Bardzo ważną sprawą jest czas oczekiwania na wizytę i jej dostępność. Istotna jest ilość placówek, z którymi współpracuje dany ubezpieczyciel. Powinno nas również zainteresować jakie badania i w jakiej ilości możemy wykonywać nieodpłatnie a do których dopłacimy i ile.

Nikt z nas nie chce oszczędzać na zdrowiu, ale koszty, które wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, są często decydujące. Pracodawca na pewno najbardziej przyciągnie pracownika ofiarowaniem mu dobrego pakietu medycznego w przystępnej cenie.

Biorąc pod uwagę oczekiwania pracownika, pracodawca zorientowany na jego potrzeby zaproponuje taki pakiet ochrony zdrowia, który będzie atrakcyjnym dodatkiem poza płacowym. Wybierając dobrą opiekę medyczną dla pracowników firma stanie się bardziej atrakcyjna, pożądana a jej oferta będzie konkurencyjnym dodatkiem do wynagrodzenia.

Najnowsze wpisy

Menu