Pakiety medyczne dla firm

W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, że trzeba wybrać się na badania. Często są to badania związane z dopuszczeniem do pracy. Czasami jednak niektórzy zaczynają się źle czuć i chcą znaleźć przyczynę złego samopoczucia.

Wtedy zaczyna się droga prowadząca od jednego lekarza do drugiego. Godziny spędzone w gabinetach, całe pakiety badań, USG, RTG itp. Trzeba przyznać, że mało kto ma dobre doświadczenie ze służbą zdrowia. Nie chodzi już nawet o same wizyty i badania, ani o lekarzy i pracowników medycznych. Często zniechęcający jest długi czas oczekiwania na konsultacje. Co nie powinno mieć miejsca, bo przecież co miesiąc płacimy niemałe składki, właśnie po to, aby bez problemu móc się leczyć. Niestety Narodowy Fundusz Zdrowia bardzo kuleje.

I wtedy często decydujemy się na wizyty i badania prywatnie. A przecież wszystko powinno być w pakiecie NFZ ZA DARMO!!! Niestety leczenie na własną rękę kosztuje. I to nie mało. Często wizyta u specjalisty nie kosztuje mniej niż 150 zł. Jeśli potrzeba jest jedna konsultacja, to można się narazić na taki koszt. Ale co w przypadku, kiedy potrzebujemy wykonać całą serię badań i odwiedzić kilku specjalistów?

Pakiety zdrowotne

Wtedy na pomoc przychodzą ubezpieczalnie, które coraz częściej oferują pakiety medyczne dla firmy. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które muszą leczyć przewlekłe schorzenia. Jednak nie tylko dla nich. Dzięki takiemu pakietowi również osoby chcące mieć pod kontrolą swoje zdrowie mogą w każdej chwili wykonać odpowiednie badania.
Dla osób posiadających taki pakiet to nic trudnego. Wystarczy zadzwonić na odpowiednią infolinię, przedstawić swój problem bądź wskazać, u jakiego specjalisty chcielibyśmy mieć wizytę i już w ciągu kilku dni jest zarezerwowany termin. Czyż nie jest to idealne rozwiązanie? Moim zdaniem, jak najbardziej.

Przy mniejszym koszcie ubezpieczenia konsultacje u specjalistów objęte są sporą zniżką. Jednak badania są darmowe. Przy płaceniu pełnej składki, to znaczy przy pakiecie rozszerzonym, wizyty u lekarzy są całkowicie darmowe. Również takie badania jak RTG czy USG możemy wykonać bezpłatnie w każdym momencie.

W dodatku ubezpieczenia takie posiadają również pakiet związany z operacjami. Chodzi o to, że w przypadku koniecznej operacji bądź zabiegu, ubezpieczalnia zwraca nam część kosztów związanych np. z rehabilitacją, przygotowaniem do operacji czy zakupem leków. Jest to naprawdę fajne rozwiązanie.

W dzisiejszych czasach zdrowie jest niezwykle ważne. Jeśli chcemy je w pełni zachować, to zakup takiego pakietu będzie idealnym rozwiązaniem. Jeśli nie chorujemy przewlekle, to będzie to z pewnością impuls do tego, aby przynajmniej raz w roku wykonać morfologię krwi, sprawdzić poziom żelaza, zrobić cytologię, USG piersi czy prostaty. A wiadomo, że w pewnym wieku są to badania praktycznie obowiązkowe.

Niestety NFZ nie jest w stanie zapewnić nam pełnej opieki medycznej. Pakiety medyczne dla firmy wręcz przeciwnie. Są idealnym rozwiązaniem dla naszego zdrowa. A o nie trzeba dbać szczególnie.

Najnowsze wpisy

Menu