Pakiety medyczne dla pracowników

Prywatna opieka medyczna to obecnie jeden z najpopularniejszych i najpowszechniejszych benefitów, jakie większe firmy oferują swoim pracownikom. Poza kartami sportowymi, bonami podarunkowymi jest to wciąż najbardziej popularna forma wsparcia swoich pracowników. Pakiety zdrowotne dla pracowników wciąż są bardzo dobrze postrzegane przez pracowników z uwagi na kilka podstawowych elementów. Po pierwsze chodzi o wygodę. Umówienie się na wizytę lub na badania odbywa się szybko i bez zbędnego oczekiwania (wszystkie sprawy załatwiają za pracownika konsultanci). Dokumentacja medyczna zawsze jest na koncie pacjenta. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do wyników badań zawsze można skorzystać z usługi teleporady medycznej, która w ostatnim czasie mocno zyskała na popularności. W trakcie takiej wizyty lekarz sprawdzi wyniki naszych badań i ewentualnie pokieruje nas na dodatkowe badania lub zasugeruje zmianę leczenia.

Warianty pakietów medycznych

Pakiety medyczne dla pracowników oferowane są zazwyczaj w kilku wariantach. Wariant podstawowy, czyli najtańszy (najczęściej za symboliczną złotówkę) obejmuje zakres podstawowych badań laboratoryjnych oraz konsultacje z lekarzami różnych specjalności. Z badań diagnostycznych najczęściej dostępna jest jedynie ultrasonografia. Jest to wariant najchętniej wybierany przez pracowników, gdyż opłata jest jedynie symboliczna, a zyskuje się dostęp do niemałej liczby specjalistów i badań, które okazują się być wystarczające dla osób, które nie chorują przewlekle.

Więcej informacji o pakietach medycznych na stronie https://pakietymedyczne.info.pl/

Rozszerzone pakiety medyczne obejmują wiele różnych badań laboratoryjnych (wirusowe, hormonalne) oraz dają dostęp do większej ilości badań diagnostycznych (ultrasonografia, rentgen, rezonans magnetyczny czy tomografia komputerowa). W pakiecie rozszerzonym dostępna jest opcja wizyt domowych nawet kilka razy w roku, a także opieka stomatologiczna. Ten wariant częściej wybierają osoby, które borykają się z pewnymi problemami zdrowotnymi i wiedzą, że regularnie muszą wykonywać szereg kosztownych badań.

Czy warto przystąpić do programu prywatnej opieki medycznej?

Wiele osób zadaje sobie pytanie czy warto przystąpić do programu pakietu medycznego dla pracownika. Otóż zdecydowanie warto. Obecnie badania i wizyty lekarskie u specjalistów są niezwykle drogie i często nie ma możliwości skorzystania z publicznej służby zdrowia. Co więcej, często w trakcie jednej wizyty rachunek za badanie czy leczenie sięga nawet kilkuset złotych. W przypadku choroby przewlekłej sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, tutaj często roczny koszt leczenia opiewa na tysiące złotych. Ważną zaletą prywatnych pakietów zdrowotnych jest również komfortowy sposób umawiania wizyt (telefon, sms, czat, mail). Wszystkie sprawy formalne załatwia za nas konsultant.

Na koniec warto wspomnieć, że najczęściej w ramach pakietów medycznych możemy dopisać członków swojej rodziny. Jest to opcja odpłatna, ale warunki są bardzo korzystne. Z pakietów zdrowotnych pracownika mogą skorzystać najbliżsi członkowie jego rodziny: mąż, żona oraz dzieci.

Najnowsze wpisy

Menu