Pakiety zdrowotne

Pakiety zdrowotne to dobrowolnie wykupione prywatne usługi medyczne. Usługi takie można wykupić grupowo lub indywidualnie.

Na czym polegają pakiety medyczne?

Pakiety zdrowotne umożliwiają za określoną opłatę zawartą w umowie korzystanie z określonych wizyt u specjalistów oraz badań obrazowych i ambulatoryjnych. Z pakietów tych skorzystać można w prywatnych placówkach, które umożliwiają korzystanie z usług osobom niemającym ubezpieczenia zdrowotnego.
Osoba, która wykupiła pakiet może wybrać jego zakres w stosunku do swoich potrzeb oraz możliwości finansowych. Korzystając z pakietu zdrowotnego wydaje się mniej niż na składkę zdrowotną, ponieważ jest to koszt około kilkudziesięciu złotych miesięcznie.

Warianty pakietów zdrowotnych

Pakiety medyczne dostępne na rynku są bardzo liczne. Dostępne są pakiety dla rodzin z dziećmi, a także dla seniorów i pracowników.
Podstawowy pakiet zdrowotny zawiera wizyty u około 10 specjalistów oraz około 50 badań obrazowych i ambulatoryjnych, a także najpopularniejsze zabiegi.
Do wyboru są także szersze pakiety, które zawierają wizyty u około 50 specjalistów oraz wielu różnego rodzaju badań i zabiegów.
Osoba wykupująca szerszy pakiet zdrowotny może skorzystać z wizyty, np. u stomatologa, ginekologa, a także wizyty u lekarza poza granicami kraju.

Cena pakietu zdrowotnego

Cena pakietu uzależniona jest od jego rozbudowania i rodzaju usług jakie zawiera. Pakiet można opłacić na dwa sposoby. Pierwszy to comiesięczna płatność ustalonej kwoty, a drugi sposób to dodatkowa płatność za usługi dodatkowe z jakich chce się skorzystać.

Zalety pakietu zdrowotnego

Korzystanie z pakietu zdrowotnego jest wygodne, ponieważ nie trzeba czekać w kolejkach, gdyż wizyty ustalane są na konkretną godzinę. Nie trzeba mieć skierowania do specjalisty, a na wizytę czeka się od 2 do 5 dni.
Do zalet pakietu medycznego zalicza się także wygodną rejestrację do specjalisty i na badania, którą można wykonać przez Internet lub telefonicznie. Łatwy dostęp do usług w kraju i za granicą. Możliwość wyboru pakietu dostosowanego do potrzeb i możliwości finansowych.

Sprawdź również: Zdrowie bez kolejki to coś więcej, niż hasło. To nasz priorytet!

Wady pakietu zdrowotnego

Do wad pakietu zdrowotnego zaliczają się:

  • dodatkowe koszty spowodowane comiesięczną składka wynoszącą kilkadziesiąt złotych,
  • ograniczona ilość świadczeń medycznych- pakiet zdrowotny nie obejmuje opieki we wszystkich przypadkach. Wszystkie usługi zawarte są w umowie,
  • pakiet medyczny nie zastąpi ubezpieczenia zdrowotnego i nie obejmuje on usług ratownictwa medycznego oraz hospitalizacji pacjenta, a także w niektórych przypadkach ortodonty i stomatologa.

Wybór pakietu zdrowotnego

Podczas wyboru pakietu zdrowotnego należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:

  • stan zdrowia – osoby zdrowe mogą wybrać pakiet podstawowy, osoby chore powinny dobrać pakiet pod względem swojego schorzenia,
  • wiek – przychodnie mogą zastrzec, że osoby w danym wieku nie mogą skorzystać z ich usług,
  • rodzina – cena pakietu jest różna dla osób samotnych i dla rodzin,
  • miejsce zamieszkania – przed podpisaniem umowy trzeba sprawdzić ile placówek dostępnych jest w okolicy,
  • cena – trzeba się upewnić czy cena pakietu nie będzie za dużym obciążeniem dla budżetu.

Najnowsze wpisy

Menu